Grand Prix UMag #2 - Cat. 1.5

Croatia, February 13, 2000

Results

 1. Andrio Leoni (Ita) Allesio                       3.12.56
 2. Kevin Hulsman (Bel) Mapei
 3. Rafaele Bosi (Ita) Mobilvetta
 4. Crescenzo D'amore (Ita) Mapei
 5. Luca Paolini (Ita) Mapei
 6. John Braberden (Ned) Axa
 7. Radoslav Rogina (Cro) Perutnina Ptuj
 8. Alexandre Usov (Swi) Phonak
 9. Ronny Assez (Bel) Flanders-Prefetex
 10. Borut Bozic (Slo) Perutnina-Radenska-Rog
 11. Zajc Gregor (Slo) Savaprojekt
 12. Marc Patry (Bel) Mapei Latexco Quick Step
 13. Matej Marin (Slo) Perutnina Ptuj
 14. Milan Erzen (Slo) Krka Telekom
 15. Yoeri Beyens (Bel) Mapei Latexco Quick Step
 16. Damjan Cetrtic (Slo) Savaprojekt
 17. Uros Murn (Slo) Krka Telekom
 18. Enrico Nikolai (Ger) IPM
 19. Jan Verstraeten (Bel) Mapei Latexco Quick Step
 20. Matej Stare (Slo) Sava
 21. Michael Skelde (Den) Cycling Horsens
 22. Simon Vendramini (Ita) Amici del Piave
 23. Matija Kvasina (Cro) Perutnina-Radenska-Rog
 24. Damjan Prevejsek (Slo) Krka U23
 25. Allan Bo Andresen (Den) Fakta
 26. Marek Salermo (Fin) Flanders-Prefetex
 27. Angelo Furlan (Ita) Amici del Piave
 28. Sven Teutenberg (Ger) Gerolsteiner
 29. Kris Matthijs (Bel) Flanders-Prefetex
 30. Morten Christiansen (Den) Cycling Horsens
 31. Christian Charriere (Swi) Phonak
 32. Danny Daelman (Bel) Spar Oki
 33. Mitja Mahoric (Slo) Perutnina Ptuj
 34. Peter Peys (Bel) Spar Oki
 35. Cszelaw Lukascewicz (Can) ZVVZ
 36. Tom Hoedmakers (Ned) Spar Oki
 37. Berry Hoedemakers (Ned) Spar Oki
 38. Daniele Gadenz (Ita) Mobilvetta
 39. Michael Giebelmann (Ger) IPM
 40. Andrea Piai (Ita) Cycling Team
 41. Koen Van De Velde (Bel) Spar Oki
 42. Andrej Gimpelj (Slo) Krka U23
 43. Rodolfo Ongarato (Ita) Allesio
 44. Tomislav Elkasovic (Cro) Savaprojekt
 45. Davide Tonucci (Ita) Krka Telekom
 46. Klemen Jalovec (Slo) Sava
 47. Mirko Puglioli (Ita) Amore Vita
 48. Hrvoje Miholjevic (Cro) Sava
 49. Bekim Christensen (Den) Coast
 50. Antoni Rizzi (Ita) Mapei
 51. Jurgen Van Goolen (Bel) Mapei Latexco Quick Step
 52. Edouard Gritsoun (Rus) Gerolsteiner
 53. Marijan Kelner (Slo) Perutnina Ptuj
 54. Bostjan Mervar (Slo) Krka Telekom
 55. Martin Derganc (Slo) Krka Telekom
 56. Miran Kelner (Slo) Perutnina Ptuj
 57. Matevz Visocnik (Slo) Perutnina-Radenska-Rog
 58. Klemen Hancic (Slo) Perutnina-Radenska-Rog
 59. Anton Meglic (Slo) Sava
 60. Matija Kotnik (Slo) Perutnina-Radenska-Rog
 61. Matej Gnezda (Slo) Perutnina-Radenska-Rog
 62. Marko Zepic (Slo) Sava
 63. Primoz Cetrtic (Slo) Savaprojekt
 64. John Talen (Ned) Spar Oki
 65. Filippo Pozzato (Ita) Mapei
 66. Nicki Sorensen (Den) Fakta
 67. Marcel Luppes (Ned) Axa
 68. Flavio Zandain (Ita) Allesio
 69. Alessandro Bertolini (Ita) Allesio
 70. RenÚ Haselbacher (Aut) Gerolsteiner
 71. Jacob Nielsen (Den) Cycling Horsens
 72. Robert Simunic (Cro) Kvarner region
 73. Primoz Stefancic (Slo) Perutnina Ptuj
 74. Gabor Kisko (Hun) MAPEI Kanizsa
 75. Hrvoje Popovic (Cro) Kvarner region
 76. Patrick Claessens (Ned) Axa
 77. Sandro Bijen (Ned) Axa
 78. Anton Chantyr (Rus) Coast
 79. Joost Lagtenberger (Ned) Axa
 80. Nicola De Franceschi (Ita) Cycling Team
 81. Mark Schure (Ned) Axa
 82. Michael Giebelmann (Ger) IPM
 83. Jimmy Hansen (Den) Fakta
 84. Zak Fonovic (Cro) Kamen
 85. Vladimir Miholjevic (Cro) Krka Telekom
 86. Eddy Ratti (Ita) Mapei
 87. Klaus Mutschler (Ger) Coast
 88. Morten Pedersen (Den) Cycling Horsens
 89. Leonardo Guidi (Ita) Allesio
 90. Simone Masciarelli (Ita) Mobilvetta
 91. Davis Miorin (Ita) Mobilvetta
 92. Domenico Gualdi (Ita) Mobilvetta
 93. Massimo Demarin (Cro) Krka U23
 94. Enrico Poitschke (Ger) IPM
 95. Jurij Ferfolja (Slo) Krka U23
 96. Jan Richter (Ger) IPM
 97. Heiko Szonn (Ger) IPM
 98. Edwin Duning (Ned) Axa
 99. Carsten Podlesch (Ger) IPM
 100. Sandi Papez (Slo) Krka Telekom
 101. Marc Goetschalckx (Bel) Mapei Latexco Quick Step
 102. Steven Tibbitts (USA) Amore Vita
 103. Nicolai Palm (Den) Cycling Horsens
 104. Steven De Neef (Bel) Flanders-Prefetex
 105. Martin Hvastja (Slo) Allesio
 106. Jaromir Purmensky (Cze) JOKO-Velamos
 107. Michal Precechtel (Cze) JOKO-Velamos
 108. Tomas Pataki (Cze) JOKO-Velamos
 109. CÚdric Fragniere (Swi) Phonak
 110. Dominique Perras (Can) Phonak
 111. Andrea Piai (Ita) Cycling Team
 112. Christian Selin (Fin) Flanders-Prefetex
 113. Sveln Gaute H÷lest÷l (Nor) Gerolsteiner
 114. Brian Larsen (Den) Cycling Horsens
 115. Marcus Lungqvist (Swe) Fakta
 116. Tomas Sedlacek (Cze) JOKO-Velamos
 117. Paolo Mestriner (Ita) Cycling Team
 118. Enzo Melloni (Ita) Amici del Piave
 119. Davide Fantuz (Ita) Cycling Team
 120. Gregor Gazvoda (Slo) Perutnina Ptuj
 121. Martin Derganc (Slo) Krka Telekom
 122. Iztok Kovacec (Slo) Perutnina Ptuj
 123. Uros Plankar (Slo) Krka U23
 124. John Talen (Ned) Spar Oki
 125. Petr Pucelik (Cze) JOKO-Velamos
 126. Thue Houlberg Hansen (Den) Cycling Horsens
 127. Stanislav Tancer (Cze) ZVVZ
 128. Kristijan Mugerli (Slo) Krka Telekom
 129. Harry Lodge (Gbr) Amore Vita
 130. Stefano Casagranda (Ita) Allesio
 131. Rajko Petek (Slo) Perutnina-Radenska-Rog
 132. Danny Jonasson (Den) Fakta
 133. Igor Kranjec (Slo) Perutnina-Radenska-Rog
 134. Branko Filip (Slo) Gerolsteiner
 135. Boris Premuzic (Slo) Krka Telekom
 136. Mauro Bartoli (Ita) Amore Vita
 137. Andy De Smet (Bel) Spar Oki
 138. Alexander Aeschbach (Swi) Coast
 139. Tomas Konecy (Cze) ZVVZ
 140. Dario David Cioni (Ita) Mapei
 141. StÚphane Richner (Swi) Phonak
 142. Massimo Girardello (Ita) Amici del Piave
 143. Nicola Micelis (Ita) Allesio
 144. Toma`s Vilmanyi (Hun) MAPEI Kanizsa              1.32
 145. Uwe Straumann (Swi) Phonak
 146. Lukas Zumsteg (Swi) Phonak
 147. Gabor Arany (Hun) MAPEI Kanizsa
 148. Borja Jelic (Slo) Savaprojekt                    3.58
 149. Uros Silar (Slo) Sava
 150. Charles Wegelius (Gbr) Mapei
 151. Claus Holm (Den) Fakta
 152. Milos Pejcha (Cze) ZVVZ
 153. Jaroslav Bilek (Cze) ZVVZ
 154. Andreas Walzer (Ger) Gerolsteiner
 155. Andreas Sauerborn (Ger) Gerolsteiner
 156. Danny Stam (Ned) Axa
 157. Thomas MŘhlbacher (Aut) Gerolsteiner
 158. Jakob Gram (Den) Fakta
 159. Seweryn Kohut (Pol) Amore Vita
 160. Domen Blazek (Slo) Sava
 161. Torsten Carrier (Ger) Coast
 162. Hrvoje Bosnjak (Cro) Savaprojekt
 163. Thomas Gronqvist (Swe) Amore Vita
 164. Giani Rivera (Bel) Spar Oki
 165. Matjaz Batic (Slo) Perutnina-Radenska-Rog
 166. David Demanuele (Cro) Kamen
 167. Andrija Sepuka (Cro) Kamen
 168. Rene Andrle (Cze) ZVVZ
 169. Marian Hajzler (Cze) JOKO-Velamos
 170. Pierre Bourquenoud (Swi) Phonak
 171. Bart Heirwegh (Bel) Spar Oki
 172. Olivier Genicot (Bel) Flanders-Prefetex
 173. Tadej Kriznar (Slo) Sava
 174. Jurij Zafosnik (Slo) Perutnina Ptuj
 175. Uwe Straumann (Swi) Phonak
 176. Lukas Zumsteg (Swi) Phonak
 177. Piet Esteegmans (Bel) Mapei Latexco Quick Step
 178. Edwin Duning (Ned) Axa